Opublikowano

Pakowanie prezentów. Nie tylko na Święta

pakowanie prezentów świątecznych

Jak usprawnić pakowanie prezentów?

Pakowanie prezentów czasami potrafi spędzać sen z powiek. Szczególnie, gdy prezentów do zapakowania jest sporo, na przykład przed Gwiazdką. Jeśli chcesz zapakować prezenty estetycznie i do tego bezpiecznie, dowiedz się jak to zrobić szybko i bezproblemowo.

Jak dobrze zapakować prezent gwiazdkowy?

Znasz to? Środek nocy, jutro Wigilia, a ty w lekkiej panice pakujesz prezenty, starając się robić to cicho, żeby tylko dzieci się nie obudziły… Pakowanie prezentów świątecznych to wyzwanie. Jeśli rodzinna tradycja głosi, że musisz obdarować wszystkich, to zadanie jest trudne. Jak sobie ułatwić życie? Najlepiej wykorzystać eleganckie pudełka prezentowe i wypełniacze.

Wybierz właściwy rozmiar pudełka na prezent.

Na szczęście masz do wyboru różne rozmiary pudełek na prezenty. Sprawdź najpierw, jakie wymiary ma prezent do zapakowania. Jeśli chcesz lepiej zabezpieczyć zawartość pudełka, dodaj kilka centymetrów na wypełniacz.

Sprawdź dostępne rozmiary pudełek prezentowych

Zastosuj wypełniacz dekoracyjny

Nie ma nic gorszego, jeśli obdarowana osoba otrzyma uszkodzony prezent. Dlatego zadbaj o odpowiedni wypełniacz. Do pakowania prezentów polecamy wypełniacze papierowe. To materiał estetyczny i przyjazny środowisku.

Wypełniacz pełni nie tylko rolę dodatkowego zabezpieczenia prezentu. To także atrakcyjna, ekologiczna dekoracja.

Możesz wybierać spośród różnych kolorów wypełniaczy papierowych.

Jeśli szukasz bardziej wyrafinowanego wypełniacza, rozwiązaniem może być bibuła do pakowania Silk Paper. To w 100% biodegradowalny produkt, dostępny w kilku kolorach.

Pudełka prezentowe na wino

Wino może być dobrym pomysłem na prezent, nie tylko na Święta. Każda butelka zyskuje na prestiżu, jeśli jest zapakowana w specjalnie zaprojektowane pudełko na wino. Dobrze, jeśli jest to pudełko na wino z okienkiem, wtedy można wyeksponować etykietę wina.

Pamiętaj, że kartonowe, prezentowe pudełko na wino nie nadaje się do wysyłki wina kurierem. Jeśli chcesz wysłać wino kurierem, najlepsze będą specjalne drewniane skrzyneczki.

Pakowanie prezentów do pudełek ozdobnych

Jeśli chcesz dodać splendoru prezentom, polecamy pudełko prezentowe ozdobne. Nie zapomnij o wypełniaczu z bibuły!

pudełko prezentowe ozdobne
Tekturowe pudełko prezentowe ozdobne, odkryta fala, z wyciętym wzorem śnieżynki

Pakowanie prezentu w sklepie

To nowa usługa, popularna szczególnie w okresie przedświątecznym. Jeśli naprawdę nie chcesz lub nie możesz samodzielnie zapakować prezentu możesz skorzystać z usług takiego punktu. Oby tylko nie skończyło się tak:

Opublikowano

Jak zapakować ubrania do wysyłki kurierem?

jak zapakować ubrania do wysyłki

Sprzedajesz używane ubrania w Internecie lub planujesz wysłać paczkę z ubraniami? Sprawdź, jak zapakować ubrania, żeby bezpiecznie wysłać paczkę kurierem lub nadać w paczkomacie. Trzy minuty czytania mogą ci oszczędzić stresu i nerwów.

Jak zapakować ubrania i wysyłać bezpiecznie?

Wysyłka ubrań kurierem lub paczkomatem jest łatwa i bezpieczna pod warunkiem, że zadbasz o solidne przygotowanie paczki do wysyłki. Najważniejszy jest prawidłowy dobór opakowania. Firmy kurierskie preferują prostopadłościenne kartony.

Dostosuj wielkość opakowania do twojej przesyłki.

Jeśli wybierzesz za duży karton, to będzie trzeba użyć dużo wypełniacza, żeby zabezpieczyć ubrania przed przemieszczaniem się w trakcie transportu. Z kolei, jeśli użyjesz zbyt małego opakowania, ubrania dotrą do adresata pogniecione, co pewnie mu się nie spodoba. Żeby prawidłowo określić wielkość potrzebnego pudełka:

  • złóż ubrania do wysyłki w “kostkę”
  • jesli wysyłasz większą ilość, złóż na symetryczny stosik
  • zmierz lub oszacuj z niewielkim zapasem, jakie powinny być optymalne wymiary pudełka klapowego
  • wybierz odpowiedni wymiar z oferty dostępnych pudełek klapowych

Użyj wypełniacza

Wypełniacz zabezpiecza zawartość przesyłki przed przemieszczaniem się w paczce podczas dostawy. Jest wiele rodzajów wypełniaczy, przystosowanych do różnych produktów. Jeśli wysyłasz ubrania, dobrym wyborem może być zastosowanie wypełniaczy ozdobnych. W ostateczności możesz użyć starych gazet.

Dokładnie zaklej przesyłkę

Jeśli ubrania są już w kartonie, czas zakleić paczkę taśmą samoprzylepną dobrej jakości. Takie taśmy znajdziesz tu. Twoja paczka będzie kilka razy przeładowywana, dlatego dobrze trzymająca taśma jest koniecznością. Odradzamy stosowanie taśmy papierowej.

Jak wysłać paczkę z ubraniami kurierem?

Wiesz już, jak zapakować ubrania do wysyłki. Czas na wybór firmy kurierskiej. Oferta jest bardzo szeroka, polecamy wybór brokera, możesz wtedy łatwo porównać oferty firm kurierskich i wybrać najlepszą dla ciebie.

Czy wiesz, że możesz nadać przesyłkę w paczkomacie? To tak samo proste, jak odbiór przesyłki, a nie trzeba czekać na przyjazd kuriera. Dobrą opcją może być też skorzystanie z punktów nadania.