Opublikowano

Jak zapakować książkę do wysyłki kurierem?

jak zapakować książkę do wysyłki

Książka to wartościowy i wciąż popularny prezent. W dodatku bardzo łatwy do wysyłki. Przesyłka z książką dotrze bezpiecznie do adresata pod warunkiem, że użyjesz dobrych jakościowo materiałów pakowych. Jeśli zastanawiasz się, jak zapakować książkę, którą planujesz wysłać kurierem, pocztą lub paczkomatem, to postępuj według tej prostej recepty:

Znajdź odpowiedni karton lub pudełko

Czyli takie, które będzie wystarczająco duże, aby pomieścić książkę i pozostawić odpowiednią ilość miejsca na ewentualne dodatkowe materiały wypełniające.

Im cenniejsza książka, tym jakość opakowania powinna być lepsza. Dobry, sztywny i mocny karton wysokiej jakości w zupełności wystarczy w większości przypadków. Zwróć uwagę, by ciasno spakować książkę. Nie zostawiaj wolnych przestrzeni, by książka nie przemieszczała się wewnątrz opakowania.

Najlepiej zastosować specjalnie zaprojektowane pudełka typu multimail. Takie opakowanie bez problemu dopasujesz do formatu wysyłanej książki.

multimail mały
multimail mały

Takie opakowanie, nie dość że mocne i uniwersalne, jest wyjątkowo tanie – kliknij ilustrację powyżej i sprawdź cenę.

W ofercie Apakowanie.pl znajdziesz też multimail duży, opakowanie na albumy i inne wydawnictwa o dużym formacie

Jakiego wypełniacza użyć?

Dobrym pomysłem jest owinięcie książki folią bąbelkową. Folia zabezpieczy okładki przed zarysowaniem i wypełni puste przestrzenie w pudełku.

Gdy starasz się ograniczyć używanie plastiku, to zamiast folii bąbelkowej użyj wypełniacza papierowego. Odpowiednio przycięty arkusz tektury falistej tak samo skutecznie zabezpieczy książkę, jak folia.

Jeśli wysyłasz wyjątkowo cenną książkę, to proponujemy wzmocnić zabezpieczenie narożników. Takie dodatkowe zabezpieczenie z łatwością wykonasz samodzielnie, używając odpowiednio złożonej tektury. Gdy nie masz pewności, jak to zrobić, zastosuj wyjątkowo solidne narożniki tekturowe, które przytniesz według potrzeb.

Kolejny etap to zabezpieczenie paczki taśmą pakową. Nowoczesne, ekologiczne trendy wskazują na zastosowanie taśmy papierowej. Ma to sens, bo taka taśma idealnie przylega do opakowania i zapobiega przypadkowemu otwarciu pudełka w transporcie.

Inne pudełka, w które spakujesz książkę do wysyłki

Jeśli zależy Ci na szybkim pakowaniu, to rozwiązaniem są pudełka e-commerce z taśmą klejącą. Takie rozwiązanie ma niestety wadę, bo pudełka z paskiem klejowym są droższe i mniej uniwersalne od opakowań typu multimail. Zwykle wymagają też zastosowania większej ilości wypełniacza.

Gdy szukasz mocnego kartonu do wysyłki książki lub cennego albumu, sprawdź płaskie pudełka fasonowe. Na przykład w formacie 216×265, czyli dobry do spakowania książki w formacie zbliżonym do B5.

Kartony fasonowe wykonano z mocnej i sztywnej tektury falistej o gramaturze 400g.

Jeżeli szukasz pudełka o innych wymiarach, przejrzyj naszą ofertę na pudełka fasonowe.

Gwarantujemy wysoką jakość, dobre ceny i szybką dostawę.