Opublikowano

Jak zapakować delikatne przedmioty?

jak zapakować delikatne przedmioty

Pakowanie delikatnych przedmiotów, takich jak szkło, ceramika, czy elektronika, wymaga szczególnej uwagi i wiedzy. Odpowiednie zabezpieczenie towaru przed wysyłką to podstawa, aby dotarł on do odbiorcy w nienaruszonym stanie. Przedstawiamy sprawdzone metody i materiały, które pomogą Ci bezpiecznie zapakować delikatne przedmioty.

Folia bąbelkowa i inne materiały do pakowania delikatnych przedmiotów

Królowa wśród materiałów pakowych do zabezpieczania delikatnych przedmiotów. Więcej o jej zaletach piszemy w osobnym artykule, jednak nie wypada nie wspomnieć o niej też tutaj. Bardzo uniwersalna, łatwa do stosowania i przede wszystkim skuteczna.

W hurtowni Apakowanie znajdziesz 11 wariantów folii bąbelkowej.

folia bąbelkowa 60cm

Bliskim krewnym folii bąbelkowej są maty i poduszki powietrzne. Świetnie sprawdzają się zwłaszcza przy pakowaniu elektroniki. Są bardziej wytrzymałe, niż folia bąbelkowa i zapewniają lepszą ochronę. Polecamy do pakowania wartościowych przedmiotów.

Zarówno folia bąbelkowa jak i maty powietrzne można wykorzystywać wielokrotnie. Te materiały pakowe na dają się również do recyklingu.

Czym zastąpić folię bąbelkową?

Jeśli ograniczasz stosowanie plastiku i szukasz ekologicznej alternatywy, to dobrym rozwiązaniem jest skropak. Jest to wypełniacz do pakowania delikatnych przedmiotów, który jest wykonany w 100% ze skrobi kukurydzianej. Jest to produkt przyjazny dla środowiska, biodegradowalny i kompostowalny. Skropak ma właściwości amortyzujące, absorbuje wstrząsy i skutecznie zabezpiecza zawartość przesyłki przed uszkodzeniem. Jest łatwy w użyciu, doskonale wypełnia puste przestrzenie w opakowaniu. Jest idealnym rozwiązaniem do pakowania szkła, ceramiki, sprzętu elektronicznego itp. Na stronie Apakowanie.pl skropak możesz zamówić w  opakowaniach od 100 do 400 litrów. Jednak skropakiem nie da się owinąć przedmiotu…

wypełniacz skropak różowy

Wypełniacze papierowe

W roli przekładki świetnie sprawdzi się zwykły papier pakowy. Jest odpowiedni do pakowania szkła i porcelany. Papieru pakowego możesz też użyć jako wypełniacza, żeby zabezpieczyć delikatne przedmioty do wysyłki.

Dobrym sposobem jest połączenie kilku różnych materiałów pakowych, aby jeszcze lepiej zabezpieczyć przedmioty przed uszkodzeniem w transporcie.

W jakie kartony zapakować delikatne przedmioty do wysyłki?

Dobrze dobrane pudełko kartonowe to poprawa bezpieczeństwa wysyłanych przedmiotów. Przede wszystkim zwróć uwagę na sztywność kartonu. Jak to sprawdzić? Do transportu kruchych przedmiotów najlepsze są kartony z pięciowarstwowej, grubej tektury falistej. Oczywiście znajdziesz takie w naszej ofercie.

kartony

Jeśli już masz dobry karton, to pamiętaj o dobrej taśmie pakowej. Tu także masz wybór. Jeżeli starasz się unikać plastiku, to zastosuj papierowe taśmy pakowe, a jeśli nie ma to dla Ciebie takiego znaczenia, użyj tradycyjnych taśm pakowych

Naklejki ostrzegawcze Ostrożnie – Szkło

Wiadomo, że sama naklejka nie zabezpieczy zawartości kartonu. Jednak paczka z taką etykietą jest lepiej widoczna i ma szansę na lepsze traktowanie przez kuriera i na sortowni w magazynie kurierskim. Także lepiej jest kleić etykiety ostrzegawcze, niż tego nie robić. 

ostrożnie szkło

Jakim kurierem wysyłać delikatne przedmioty?

Niewielu kurierów ma w ofercie dodatkową opcję wysyłki delikatnych przedmiotów. Dlatego, jeśli wysyłasz tego typu przedmioty kurierem, sprawdź to dokładnie w regulaminie przewoźnika. 

Gdy regularnie wysyłasz delikatne przedmioty, to dobrą opcja może być indywidualna umowa z przewoźnikiem, która pomoże szczegółowo określić zakres odpowiedzialności przewoźnika.  Takie rozwiązanie z pewnością będzie droższe od usługi standardowej. Jest jednak warte rozważenia, gdy wysyłasz delikatne i do tego wartościowe towary.

Żadna umowa nie da Ci tyle bezpieczeństwa, ile jakościowe materiały pakowe. Te, w najlepszych cenach, zamówisz w specjalistycznej hurtowni materiałów pakowych Apakowanie.pl

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami.