Opublikowano

Szczyt zakupów online – jak się przygotować?

szczyt zakupów

Może sądzisz, że koniec lata to za wcześnie, aby myśleć o szczycie zakupów online? Pamiętaj, że czwarty kwartał zbliża się i właśnie teraz jest najlepszy moment, żeby dobrze się do niego przygotować. Dowiedz się, jak najlepiej wykorzystać ostatnie miesiące i spokojnie czekać na szczyt zakupów w ecommerce. 

Zrób teraz zapasy materiałów pakowych

Ceny opakowań idą w górę. Tak naprawdę, to ceny wszystkiego idą w górę. I nie zanosi się niestety, żeby w najbliższych miesiącach się to zmieniło.  Dlatego im szybciej zrobisz zapas opakowań, tym więcej zaoszczędzisz. Oszacuj przewidywaną ilość paczek do wysyłki do końca roku i już teraz zrób takie zapasy, na jakie Ci pozwalają fundusze i miejsce na magazynowanie pudełek. Na pewno na tym nie stracisz.

Dla porządku przypominamy, że oprócz pudeł kartonowych warto zgromadzić zapas

W zależności od asortymentu Twojego e-sklepu możesz potrzebować też

Gwiazdka to oczywiście czas prezentów, dlatego warto zrobić zapas pudełek prezentowych.

Zapewnij klientom wybór różnych metod płatności i dostawy

Jeśli chcesz być konkurencyjny w e commerce, to musisz dawać klientom, to czego szukają. I nie chodzi o najniższą cenę – tu cię zawsze ktoś przebije. Dla klienta robiącego zakupy na odległość oprócz ceny liczy się 

 • wybór metod płatności
 • szybkość i pewność dostawy, 
 • wygoda odbioru przesyłki.

Minęły już czasy, gdy trzeba było cierpliwie czekać na kuriera. Teraz nadasz i odbierzesz przesyłke w automacie paczkowym lub w punkcie odbioru paczek. Pamiętaj, że nie wszyscy są tacy sami. Są klienci, którzy dalej preferują dostawę kurierem pod drzwi – szczególnie, gdy paczka jest niewygodna, ciężka lub po prostu nie mieści się do paczkomatu. 

Coraz popularniejsza jest płatność odroczona – to usługa finansowa wyspecjalizowanych firm, które de facto udzielają nieoprocentowanego, krótkoterminowego kredytu na zakupy w Twoim e-sklepie. 

Mimo, że jest to usługa płatna, to warto ją rozważyć, bo taka metoda płatności podnosi szansę na zamknięcie transakcji i nie wiąże się z ryzykiem dla e-sklepu. 

Przetestuj nowe funkcjonalności UX przed szczytem zakupów

Jeśli nie zrobiłeś tego w wakacje, to teraz jest ostatni dzwonek na ulepszenia strony Twojego sklepu online pod kątem polepszenia doświadczeń użytkowników.

Łatwość znajdowania informacji o produkcie i wygoda dokonywania transakcji są tak samo ważne, jak dobra cena. Wyżej wymienione propozycje nowych form dostawy i płatności służą właśnie poprawie doświadczeń użytkownika  w Twoim e-commerce. Jeśli masz inne pomysły, jak poprawić UX, nie czekaj z wdrożeniem do czwartego kwartału. Najlepiej wszystkie prace rozwojowe w serwisie internetowym zamknąć do końca września. Dzięki temu masz czas na wyeliminowanie awarii i niedociągnięć przed szczytem zakupów.

Sprawdzaj na bieżąco ceny kurierów

W szczycie sezonu przewozów kurierzy często podnoszą ceny. Wtedy nieoceniona jest dobra porównywarka cen kurierskich. Najlepiej taka, która na jednym ekranie pokaże pełne ceny za przewóz tej samej przesyłki. Cena musi być aktualna w momencie składania zamówienia i zawierać wszystkie koszty dodatkowe. Dobrze jest mieć konto na platformie kurierskiej. Tego typu platformy dają też wiele możliwości automatyzacji usług kurierskich – sprawdź i przetestuj przed szczytem zakupów online!

Black Friday, Cyber Monday i Gwiazdka

W 2022 roku Black Friday przypada na 25 listopada. Tradycja Black Friday przywędrowała z USA i tradycyjnie jest dzień specjalnych ofert i wyprzedaży w sklepach stacjonarnych. Odpowiednikiem Black Friday w e commerce był kiedyś Cyber Monday, jednak teraz praktycznie nie ma różnicy. E Commerce nie czeka na Cyber Monday i atakuje specjalnymi ofertami już na długo przed Black Friday. Tak czy inaczej klienci czekają na listopadowe promocje i obniżki, licząc na dobre okazje przed Świętami. Na pewno ruch w sklepach internetowych będzie rósł od początku listopada i osiągnie tradycyjny szczyt przed świętami Bożego Narodzenia.  

Apakowanie.pl, Twój dostawca materiałów pakowych, życzy wyłącznie udanych transakcji!

Opublikowano

Folia bąbelkowa – zalety, wady, zastosowanie

folia bąbelkowa

Czy wiesz, że folia bąbelkowa powstała przez przypadek? Tak dzieje się z większością wynalazków i nie inaczej było z folią pęcherzykową. Jak podaje Wikipedia, w 1957 roku dwóch inżynierów, Alfred Fielding i Marc Chavannes, pracowało nad nową tapetą przestrzenną. Nie udało im się osiągnąć zamierzonego efektu, ale szybko spostrzegli, że ich wynalazek ma potencjał. Folia pęcherzykowa okazała się niezłym materiałem izolacyjnym i świetnym produktem do zabezpieczenia przedmiotów w transporcie. Zarzucili więc pomysł tapety i w 1960 powołali do życia firmę produkującą folię bąbelkową. Czy odnieśli sukces? Bez cienia wątpliwości! dziś firma Sealed Air jest obecna w 175 krajach i zatrudnia ponad 25 tysięcy pracowników. Wynalazek dwóch amerykańskich inżynierów doczekał się wielu modyfikacji, kopii i podróbek. Folię bąbelkową poznał i stosuje cały świat, a obsługa wysyłek towaru w sklepach internetowych pewnie nie wyobraża sobie bez niej życia.

Jakie są zalety stosowania folii bąbelkowej w transporcie?

Folia bąbelkowa nieprzypadkowo zdobyła popularność i uznanie. Oto lista jej zalet:

 • lekka i łatwa w użyciu
 • przezroczysta, co umożliwia inspekcję produktu
 • wytrzymała
 • wielokrotnego użycia
 • wodoodporna
 • elastyczna
 • łatwa do przycinania

Małe, równomiernie rozmieszczone pęcherzyki wypełnione powietrzem doskonale amortyzują wstrząsy. Ilość komór powietrznych w materiale jest tak duża, że uszkodzenie nawet większej ilości nie ma w praktyce znaczenia. Pamiętaj, aby dostosować wielkość bąbelków do pakowanego przedmiotu. Zasada jest prosta – im mniejszy produkt, tym mniejsze pęcherzyki.

Folia bąbelkowa, którą stroną pakować?

Jeśli chcesz wykorzystać do maksimum właściwości amortyzujące folii bąbelkowej, to przygotowując delikatne przedmioty do wysyłki owijaj je folią bąbelkową pęcherzykami na zewnątrz. Sferyczna powierzchnia pęcherzyka powietrznego zapewnia lepsze rozproszenie siły nacisku i tym samym lepiej zabezpiecza przesyłkę przed uszkodzeniem.

Jeśli zrobisz odwrotnie i bąbelki wypełnione powietrzem będą przylegać do produktu, to nie jest to jakiś dramatyczny błąd. W praktyce zabezpieczenie jest równie skuteczne.

Rodzaje folii bąbelkowej

Bez problemu dobierzesz rodzaj folii bąbelkowej do swoich potrzeb. Na stronie Apakowanie.pl znajdziesz wszystkie najpopularniejsze rodzaje i formaty.

Wytrzymałość folii bąbelkowej związana jest z jej grubością, a ta z kolei zależy od gramatury. W handlu znajdziesz folię oznaczoną

 • B1 – gramatura około 40g/m2
 • B2 – gramatura około 60g/m2

Ponieważ folia bąbelkowa spokrewniona jest z tapetą, to zwykle sprzedajemy ją w belach o różnej szerokości i długości. W sklepie internetowym Apakowanie.pl najpopularniejsze są folie bąbelkowe nawinięte na beli 100 metrów bieżących, mały bąbel 8mm, gramatura B1:

 • 25cm szerokości
 • 30cm szerokości
 • 40cm szerokości
 • 50cm szerokości
 • 60cm szerokości
 • 100cm szerokości
 • 120cm szerokości

Folia z dużym bąblem, o średnicy 3cm – dostępne są rolki o długości bieżącej x 50 m :

 • 50cm szerokości
 • 100cm szerokości
 • 150cm szerokości

Dla wymagających większej wytrzymałości polecamy grubą folię pęcherzykową o oznaczeniu B2. W tej wersji kupisz u nas bele o wymiarach

 • 50cm szerokości x 100mb
 • 100cm szerokości x 100mb

Wszystkie dostępne rodzaje folii bąbelkowej znajdziesz na stronie kategorii produktu

Najlepsza podczas przeprowadzki

Kto się kiedykolwiek przeprowadzał ten wie, że folia bąbelkowa plus solidne kartony przeprowadzkowe to zestaw gwarantujący sukces. W tym wpisie znajdziesz więcej informacji na temat kartonów przeprowadzkowych. Sprawdź, jak wykorzystać folię bąbelkową jako wypełniacz i ochronę zastawy stołowej, bibelotów, sprzętu RTV i AGD.

Wady folii bąbelkowej

Lista wad folii pęcherzykowej jest wyjątkowo krótka. Jest wykonana z plastiku, który ma wyjątkowo długi okres biodegradacji, jednak nadaje się do wielokrotnego wykorzystania i do recyklingu. Wystarczy pamiętać, że po wykorzystaniu wyrzucamy ją do pojemników oznaczonych kolorem żółtym.

Drugą “wadą” jest to, że potrzeba relatywnie dużo miejsca na jej magazynowanie. Biorąc pod uwagę duży wybór rozmiarów rolek, łatwo sobie z tą wadą poradzić.

Opublikowano

Bezpieczna dostawa kurierem – na co zwrócić uwagę?

bezpieczna dostawa kurierem

Wysyłasz wartościowe przedmioty kurierem? Na pewno chcesz, żeby przesyłka dotarła bezpiecznie do odbiorcy. Szczególnie podatna na uszkodzenia a nawet kradzież jest elektronika. Na co zwrócić uwagę planując wysyłkę wartościowej paczki kurierem?

Solidnie spakuj przesyłkę.

Dobre pakowanie to podstawa. Jeśli Twoja paczka zawiera wartościowe lub delikatne przedmioty, nie warto oszczędzać na opakowaniu. Dlatego nie wahaj się zainwestować w nowy, dobrej jakości karton z wielowarstwowej tektury.

Dobierz rozmiar pudełka do wielkości wysyłanego przedmiotu. Pamiętaj, żeby zostawić miejsce ze wszystkich stron na wypełniacz. W zależności od rodzaju wysyłanego przedmiotu jako wypełniacza użyj:

Proponujemy etapy pakowania jak poniżej:

 1. Na dnie pudełka ułóż warstwę wypełniacza.
 2. Jeśli wysyłany przedmiot jest wrażliwy na zamoczenie, umieść go w wodoszczelnym opakowaniu foliowym
 3. Umieść wysyłany przedmiot na wypełniaczu
 4. Dodaj wypełniacz po bokach tak, aby wysyłany przedmiot był równomiernie zabezpieczony ze wszystkich stron
 5. Umieść górną warstwę wypełniacza tak, aby po zamknięciu kartonu nie uciskał on wysyłanego przedmiotu
 6. Zaklej karton mocną, dobrej jakości taśmą samoprzylepną

Zalecamy naklejenie na pudełku oznaczeń “ostrożnie“.

Uwaga: pamiętaj, że sama naklejka jest jedynie informacją dla kuriera i nie gwarantuje bezpieczeństwa paczki.

Jeśli chcesz dodatkowo zabezoieczyć karton przed niepowołanym otwarciem, zastosuj mocną taśmę PP

Ubezpiecz przesyłkę

Gdy wysyłasz kurierem wartościowe przedmioty nie szukaj oszczędności na ubezpieczeniu. Pamiętaj, że deklaracja wartości jest podstawą do obliczenia kwoty odszkodowania w przypadku zaginięcia lub uszkodzenia przesyłki.

Kwota ubezpieczenia jest obliczana jako procent od kwoty podanej w deklaracji wartości. Dopłata za deklarację wartości jest niewielka i wynosi kilka złotych.

Uwaga 1: pamiętaj, że deklaracja wartości nie zwalnia cię z obowiązku prawidłowego pakowania paczki, jak to opisaliśmy wyżej.

Uwaga 2: Jeśli w paczce kurierskiej znajdą się przedmioty niebezpieczne lub niedozwolone do wysyłki, nadawca traci prawo do odszkodowania, mimo wykupionej dodatkowej usługi ubezpieczenia.

Czego nie można wysłać w przesyłce kurierskiej?

W regulaminie każdego przewoźnika jest lista towarów wyłączonych z transportu. Na przykładzie firmy kurierskiej DPD zaprezentujemy listę przedmiotów, których nie wolno wysyłać standardową przesyłką kurierską.

 • Żywe zwierzęta i rośliny
 • Szczątki ludzkie i zwierzęce
 • Pieniądze, metale szlachetne
 • Zegarki, biżuteria i kamienie szlachetne
 • Alkohol i inne środki odurzające
 • Tytoń i wyroby tytoniowe
 • Towary nielegalne
 • Duże gabarytowo części karoserii samochodowych – zderzaki, maski, drzwi, klapy i inne
 • Silniki i skrzynie biegów
 • Broń palna i pneumatyczna, części i repliki broni, amunicja, materiały wybuchowe
 • Fajerwerki 
 • Przesyłki w opakowaniu mogącym zabrudzić lub w inny sposób uszkodzić inne przesyłki 

Jeśli masz wątpliwości, czy Twoja przesyłka nadaje się do wysyłki kurierem sprawdź w regulaminie wybranego przewoźnika

Wybierz szybki czas dostawy.

Im szybciej twoja przesyłka dotrze do adresata, tym lepiej. Unikaj wysyłki wartościowych przedmiotów na koniec tygodnia, aby twoja paczka nie była zbyt długo w magazynie firmy kurierskiej. Jeśli odbiorca nie chce i nie może czekać, wybierz usługę dodatkową dostawa w sobotę.

Śledzenie przesyłki

Odbiorca twojej paczki chciałby wiedzieć, gdzie jest przesyłka. Dlatego udostępnij mu numer listu przewozowego i link do strony , gdzie sam sprawdzi aktualny status przesyłki.

Jak szybka i bezpieczna dostawa kurierem wpływa na customer experience?

Jeśli prowadzisz sklep internetowy, tanie przesyłki kurierskie to tylko połowa sukcesu. Najważniejsze jest, żeby paczki docierały szybko i bezpiecznie. Jeśli chcesz utrzymać klientów, nie możesz pozwolić sobie na uszkodzenie lub utratę przesyłki w transporcie. Ubezpieczenie pokryje straty, jednak twój klient nie dostanie zamówionego towaru. Dlatego starannie wybierz Twojego dostawcę kartonów i materiałów do pakowania paczek.

Opublikowano

Jakie kartony do przeprowadzki?

kartony do przeprowadzki

Przeprowadzka to zawsze stres i ból głowy. Okazuje się, że z czasem nagromadziliśmy całkiem pokaźny dobytek i bezpieczne przewiezienie wszystkiego to wyzwanie. Właściwie dobrane kartony do przeprowadzki są sekretem sukcesu. Dowiedz się, jak prawidłowo dobrać pudła do przeprowadzki i jak dobrze zabezpieczyć przedmioty do transportu.

Które pudła i kartony do przeprowadzki są najlepsze?

Najważniejsze jest właściwe dostosowanie wielkości kartonu do przewożonego towaru. Pomożemy wybrać najlepsze kartony przeprowadzkowe do grup przedmiotów, które najczęściej przewozimy. W tym artykule pominiemy meble i duży sprzęt RTV-AGD. Skoncentrujemy się na przedmiotach, które możemy przewieźć sami. Najważniejsze kategorie to:

 • ubrania
 • książki
 • zastawa stołowa
 • mały sprzęt AGD

To oczywiście nie wszystkie kategorie, lecz jeśli chcesz bezpiecznie i wygodnie przewieźć swoje rzeczy do nowego miejsca, nasze wskazówki pomogą Ci dobrać karton przeprowadzkowy do dowolnych przedmiotów. Poświęć chwilę, i dowiedz się, jak dobrać odpowiednie pudełka i akcesoria. No to po kolei:

Jakie kartony przeprowadzkowe na ubrania?

Czy wiesz, że są specjalistyczne pudła do przewożenia ubrań na wieszakach? To fantastyczne rozwiązanie, jeśli masz w szafie dużo ubrań wiszących. Sukienki, bluzki, koszule prawdopodobnie pogniotą się, jeśli złożysz je “w kostkę”. A kto marzy o prasowaniu od razu po przeprowadzce? Nie zdejmując z wieszaka pakujesz ubrania do kartonu przeprowadzkowego na ubrania wiszące. Ma on specjalny drążek na wieszaki! To wyjątkowa wygoda i szybkość pakowana a potem rozpakowywania.

kartony przeprowadzkowe na ubrania

Co więcej, taki karton pewnie przyda się później w nowym domu do zapakowania odzieży sezonowej lub rzadko używanej. Według nas take pudło przeprowadzkowe na ubrania to zdecydowany “must have”.

Mimo, że jest stosunkowo duże (wysokość 1,2 metra, podstawa 0,5×0,5m), to dzięki wyciętym uchwytom przeniesiesz je nawet samodzielnie, a dwie osoby zrobią to z łatwością.

Pudełka na inne ubrania

Inne ubrania zapakuj do zwykłych kartonów. Pamiętaj, żeby nie były zbyt duże i najlepiej wyposażone w wycięte uchwyty.

Może Cię skusić, że do dużego kartonu więcej zmieścisz. Jednak pamiętaj, że priorytetem przy przeprowadzce jest bezpieczeństwo i wygoda. Sugerujemy zaopatrzyć się w pudło z wyciętymi “uszami” Zbyt duży karton może być niewygodny do przenoszenia, szczególnie jeśli nie ma uchwytów.

Jeśli wolisz zwykłe pudła, to wystarczą tanie pudełka klapowe, pakowane po 10 sztuk. Przy zakupie zwróć uwagę na gramaturę kartonu, z którego wykonane są pudełka. Im więcej, tym lepiej. Pamiętaj, żeby zaopatrzyć się w taśmę pakową i zakleić karton. Na koniec opisz markerem zawartość kartonu. Możesz też ponumerować kartony i zrobić listę. Nie rezygnuj z opisu pudełek, bo po przeprowadzce łatwiej będzie Ci znaleźć potrzebne rzeczy.

Jak spakować książki i płyty do przeprowadzki?

Musimy to podkreślić – książki są ciężkie! Dlatego nie ulegaj pokusie, żeby pakować książki do dużych kartonów, bo akurat takie masz pod ręką. Duże pudło z książkami może ważyć nawet kilkadziesiąt kilogramów! Przy przenoszeniu takich ciężarów nie trudno o kontuzję. Sprawdź, jak ciężką paczkę z książkami możesz swobodnie przenosić i staraj się tak wybrać kartony, żeby nie były zbyt ciężkie. Posegreguj książki według rozmiarów i dobierz pudełka pasujące wymiarami. W hurtowni online Apakowanie.pl łatwo znajdziesz kartony według wymiarów. Wystarczy, że wybierzesz długość, wysokość lub szerokość z panelu po lewej stronie, a system wyświetli dostępne opcje.

Zawsze układaj książki płasko i wypełnij puste przestrzenie wypełniaczem.

Kolekcję winyli spakuj do specjalnie przystosowanych kartonów na płyty LP. Wymiary pudełka dostosowane są do wielkości płyty długogrającej. Płyty, podobnie jak książki, są stosunkowo ciężkie, dlatego lepiej pakować ich mniej, do większej ilości paczek.

Jak spakować zastawę stołową?

Gdy przygotowujesz się do transportu zastawy stołowej, to:

 • użyj papierowych lub tekturowych przekładek do talerzy i misek.
 • do przewożenia talerzy najlepsze będą kartony o podstawie w kształcie kwadratu.
 • pamiętaj, że zastawa stołowa też jest ciężka, więc nie przesadzaj z dużymi opakowaniami
 • kubki, szklanki i kieliszki pakuj pojedynczo, zawijając w folię bąbelkową

Pakując szkło i inne kruche lub delikatne przedmioty (kolekcje, hobby, zabawki) zawsze pamiętaj o zastosowaniu wypełniacza nie tylko w pustych przestrzeniach, ale także na dnie pudła i od góry. Doskonałe do tego są maty powietrzne

Jeśli zlecasz przeprowadzkę lub planujesz wysyłkę kurierem rozważ oznaczenie kartonów taśmą lub naklejkami “Ostrożnie szkło“. Pamiętaj, że sama naklejka to tylko informacja i nie zapewni bezpieczeństwa w transporcie.

Transport małego sprzętu RTV i AGD

Przygotowując mały sprzęt RTV i AGD do przeprowadzki w postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi powyżej, czyli dobrze zabezpiecz sprzęty folią bąbelkową. Alternatywą dla folii mogą być przekładki wykonane z tektury falistej.

Sprzedawane są w arkuszach lub w rolkach. To bardzo dobry wypełniacz i zabezpieczenie dla tych, którzy nie chcą stosować plastikowych mat powietrznych.

Skąd wziąć kartony do przeprowadzki?

Sklep internetowy z artykułami do pakowania da Ci największy wybór kartonów przeprowadzkowych nowych i dobrej jakości. Ceny nie są wysokie, dostawa jest szybka. Gdy kupisz za dużo, masz możliwość zwrotu niewykorzystanych kartonów (nowych i nieużywanych) w terminie do 14 dni licząc od dnia wydania produktów.

Pudła i kartony do przeprowadzki – czy można je mieć za darmo?

Niektóre firmy przeprowadzkowe dostarczają określoną ilość darmowych kartonów w ramach ceny przewozu. Jeśli korzystasz z usług takiej firmy, koniecznie zapytaj, czy dostaniesz darmowe kartony.

O używane kartony możesz zapytać w marketach budowlanych i hipermarketach. Ilość opakowań zbiorczych używanych w sieciówkach jest ogromna i możesz próbować je pozyskać. Nie zawsze jest to możliwe, bo takie firmy mają umowy z firmami utylizującymi, ale można spróbować. Miej na uwadze, że jakość używanych kartonów może być różna i żeby zaoszczędzić na pudełkach stracisz mnóstwo czasu na poszukiwania.

Opublikowano

Pakowanie paczek kurierskich

pakowanie paczek

Jeśli prowadzisz biznes e-commerce, to regularnie wysyłasz paczki kurierem. Pakowanie paczek to nie tylko zabezpieczenie zawartości przesyłki na czas transportu. To także składnik doświadczenia użytkownika. Poznaj zasady bezpiecznego pakowania przesyłek i sprawdź, jak dobrze przygotować paczkę do wysyłki kurierem.

Jak zapakować paczkę kurierską?

Przesyłki kurierskie są wielokrotnie przeładowywane podczas dostawy do adresata. Zwykle po odbiorze od nadawcy trafiają do magazynu, gdzie trafiają na automatyczną linię sortującą. Potem załadunek na kolejną furgonetkę i podróż do następnego magazynu lub prosto do odbiorcy. Dobre pakowanie paczki zabezpieczy zawartość przed uszkodzeniem. Trzymaj się tych zasad, a twoja paczka dotrze bezpiecznie do odbiorcy.

Dowiedz się więcej, jak bezpiecznie wysłać paczkę kurierską

Dobierz rozmiar kartonu do wielkości przesyłki

Pamiętaj, żeby zawsze zostawić w kartonie puste przestrzenie na wypełniacz zabezpieczający. Nie używaj dopasowanych pudełek, w których nie ma miejsca na wypełniacz.  Zawsze zostaw kilka centymetrów dokoła wysyłanego przedmiotu i wypełnij przestrzeń wypełniaczem. Użyj na przykład:

Jeśli wysyłasz przedmioty o nieregularnych kształtach i wrażliwe na uszkodzenia, zastosuj folię bąbelkową. Owiń dokładnie taki przedmiot folią bąbelkową zanim umieścisz w pudełku.

Dobrym pomysłem jest użycie podwójnego kartonu, czyli zapakowanie paczki w dodatkowy karton zewnętrzny.

Upewnij się, że zawartość paczki nie będzie się przemieszczała wewnątrz pudełka w trakcie transportu.

Unikaj zbyt dużych pudełek transportowych, bo będziesz musiał użyć dużo wypełniacza i jest ryzyko, że przekroczysz wagę gabarytową. Każda firma kurierska w swoim regulaminie podaje sposób obliczania przelicznika objętościowego.  Na przykład w DPD taki przelicznik ma wzór:

Waga wolumetryczna (dł. x szer. x wys.) / 6000 

Pamiętaj, że jeśli waga z przelicznika objętościowego będzie wyższa, od wagi rzeczywistej, kurier zawsze do kalkulacji wybiera większą wagę. Jeśli w zamówieniu zadeklarujesz wagę rzeczywistą, a kurier obliczy większą wagę objętościową, firma kurierska naliczy dopłaty do przesyłki.

Używaj nowych, dobrej jakości materiałów do pakowania

Unikaj używanych pudełek. Nowy, wysokiej jakości, gruby i sztywny karton zewnętrzny to pierwsze zabezpieczenie twojej przesyłki. Takie opakowanie daje większe szanse na dostarczenie paczki w dobrym stanie. Nowy karton daje pewność, że nie ma na nim pozostałości starych kodów kreskowych, które mogłyby zakłócić proces automatycznego sortowania.

Starannie zabezpiecz karton dobrej jakości taśmą samoprzylepną. Mocna taśma zabezpiecza paczkę przed przypadkowym otworzeniem. Jest też dobrym gwarantem, że nikt niepowołany nie zajrzy do środka twojej paczki.

Pakowanie paczek i przesyłek zbiorczych

Jeśli w jednej paczce chcesz wysłać kilka mniejszych produktów, to najlepszym sposobem będzie zapakowanie każdego w oddzielne pudełko.  Do tego celu możesz wykorzystać funkcjonalne i wygodne w użyciu pudełka fasonowe. Dobierz wymiary pudełek tak, aby dokładnie i bez wolnych przestrzeni wypełnić karton zbiorczy.

Pamiętaj o prawidłowym podaniu wagi. Sprawdź  koniecznie wagę objętościową, porównaj z wagą całkowitą przesyłki i do formularza zamówienia wpisz większą wartość.

Naklej list przewozowy w widocznym miejscu

Upewnij się, że etykieta adresowa z kodem paskowym i numerem przesyłki jest dobrze widoczna.  Zawsze naklejaj list przewozowy na płaskiej powierzchni paczki, nigdy na krawędzi. Czytnik automatycznej linii sortującej musi mieć dobry dostęp do całego kodu paskowego.

Dobrą praktyką jest umieszczanie listu przewozowego w specjalnej, przezroczystej i samoprzylepnej kopercie, zwanej potocznie kangurkiem.

Zabezpiecza to list przed uszkodzeniem i zapewnia dobrą czytelność kodu paskowego podczas skanowania.

Pakowanie paczek do paczkomatów

Pamiętaj, że paczkomaty mają określone wymiary skrytek i nie każda paczka nadaje się do paczkomatu. Na przykład InPost akceptuje trzy gabaryty przesyłek paczkomatowych. Sprawdź w dedykowanym wpisie, jak pakować przesyłki do paczkomatu.

Opublikowano

Jakie koperty wykorzystasz w e-commerce?

koperty w e-commerce

Wykorzystujesz koperty w e-commerce? Jeśli tak, to koniecznie czytaj dalej, poznaj najlepiej sprzedające się produkty w kategorii, sprawdź ceny naszych bestsellerów a dowiesz się, jak obniżyć koszty pakowania w sklepie internetowym.

Lepiej dopasowane opakowanie to mniejsze koszty i tańsza wysyłka. W sklepie Apakowanie.pl mamy dobrą selekcję najbardziej poszukiwanych kopert do pakowania przesyłek kurierskich. Zaczynamy od najpopularniejszych.

Koperty bąbelkowe jako opakowania dla e-commerce

Bardzo popularne, o szerokim zastosowaniu. I przede wszystkim tanie. Koperty bąbelkowe są dobrym wyborem, jeśli wysyłasz:

 • książki
 • płyty CD
 • niewielkie przedmioty – raczej płaskie, nie więcej, niż 5 cm grubości.
 • ubrania

Dzięki zastosowaniu folii pęcherzykowej zawartość koperty jest w miarę dobrze chroniona przed uderzeniem, zgnieceniem i wilgocią. Pamiętaj o tym, że standardowa koperta bąbelkowa nie jest wodoodporna.

Koperty pęcherzykowe są wyposażone w pasek samoprzylepny, dzięki któremu szybko i łatwo zakleisz kopertę.

Zwykła koperta pęcherzykowa nie jest zbyt wytrzymała, to w końcu papier plus folia bąbelkowa. Dlatego nie używaj ich do wysyłki ciężkich przedmiotów.

Nasz bestseller w tej kategorii: koperty bąbelkowe D14 – rozmiar wewnętrzny 170x245mm

koperty bąbelkowe
Białe koperty bąbelkowe

Koperty papierowe RBD – czyli zmiennokształtne opakowania wysyłkowe.

Może z tą zmiennokształtnością to lekka przesada. Opakowanie zachowuje prostopadłościenny kształt. Rozszerzane boki i dno koperty pozwalają na dość uniwersalne zastosowania. Najlepsze do wysyłki dokumentów, teczek firmowych, katalogów itp. Wykonane są z papieru o gramaturze 120 g/cm2 i podwyższonej wytrzymałości. Standardem jest pasek samoprzylepny do szybkiego i dokładnego zamknięcia koperty.

Najpopularniejszy produkt w tej kategorii: koperta papierowa C4 – opakowanie 100 szt

koperty w e-commerce
Koperta papierowa typu RBD

Kartonowe koperty kurierskie ColomPac®

Jeśli koperty papierowe są dla Twojego e-commerce za słabe, wybierz oryginalne koperty kartonowe ColomPac®. To znana marka opakowań tekturowych firmy Dinkhauser Kartonagen GmbH Charakteryzują się zwiększoną sztywnością i wytrzymałością mechaniczną. Wykonane z jakościowego kartonu. Spełniają amerykańskie normy bezpieczeństwa. Są neutralne dla klimatu, mają certyfikat FSC -Forest Stewardship Council.

Idealnie nadają się do wysyłki ważnych dokumentów, a specjalny sposób zamykania i otwierania daje gwarancję, że opakowanie nie było otwierane w transporcie.

Najlepiej sprzedający się produkt w kategorii: ColomPac 25×36 CP10.06

Zobacz, jak łatwo skorzystasz z kopert kartonowych ColomPac®

Foliopaki w sklepie internetowym

To bardzo popularne opakowania e-commerce, dające pełne zabezpieczenie przed wilgocią i gwarantujące solidne zamknięcie przesyłki.

Niestety, koperta kurierska dość słabo chroni paczkę przed uszkodzeniami, dlatego zwiększ ochronę zawartości przez wykorzystanie pudełek kartonowych, których znajdziesz wiele w sklepie internetowym Apakowanie.pl

Zapraszamy na zakupy!

Opublikowano

Jaki karton do paczkomatu?

karton do paczkomatu

Chcesz wysłać przesyłkę paczkomatem? Potrzebujesz kartonu? U nas znajdziesz kartony klapowe i fasonowe, które pasują do skrytek automatów InPostu. Maszyny InPost akceptują trzy rozmiary kartonów. Sprawdź, jaki rodzaj kartonu najlepiej pasuje do spakowania Twojej przesyłki.

Karton do paczkomatu: gabaryty A, B, C

Nie każdy wie, ż wysyłka paczkomatem jest tak samo prosta i intuicyjna, jak odbiór. Skoro czytasz ten tekst, to pewnie należysz do grupy wtajemniczonych. Teraz czas na dobranie prawidłowego wymiaru kartonu do wysyłki.

Do skrytek InPostu możesz zapakować trzy rodzaje gabarytów:

 • A – maksymalnie 80 X 380 X 640 mm;
 • B – maksymalnie 190 X 380 X 640 mm;
 • C – wymiary maksymalne 410 X 380 X 640 mm
karton do paczkomatu

Bez względu na wymiar pudełka maksymalna waga całkowita przesyłki nie może przekroczyć 25 kg.

WAŻNE: Każda paczka jest mierzona i ważona w magazynach InPost. Jeśli nie będziesz przestrzegać wymogów regulaminu i przekroczysz maksymalne wymiary lub wagę przesyłki, InPost naliczy Ci dopłatę.

Jakie pudełka do paczkomatów kupisz w sklepie Apakowanie.pl?

Oczywiście wszystkie z wymienionych powyżej. Kliknij poniżej i przejdź do oferty:

Kartony do paczkomatów InPost

Nie musisz się ograniczać wyłącznie do pudełek o wymiarach dostosowanych do skrytek. Zwróć uwagę, że dwa wymiary maksymalne pokrywają się we wszystkich wariantach. To wymiary podstawy pudełka – maksymalnie 38 na 64 centymetry.

Dlatego przejrzyj ofertę bardzo wygodnych pudełek fasonowych. To specjalny rodzaj kartonów, których nie trzeba kleić taśmą, jak zwykłe pudełka klapowe. Mamy też pudełka fasonowe z paskiem klejącym, który ułatwia pakowanie i przyspiesza przygotowanie paczek do wysyłki. To szczególnie ważne w sklepach internetowych, które przetwarzają dużo zamówień.

Sprawdź ofertę na pudełka fasonowe

Skoro masz już kartony wysyłkowe, zadbaj o bezpieczny transport Twojej przesyłki. Nie zapomnij o wypełniaczu, który ochroni zawartość paczki przed uszkodzeniem.

Do wyboru masz:

 • wypełniacze ozdobne
 • poduszki powietrzne AirPouch
 • pianki Skropak

Coś jeszcze potrzebne? Może kangurki? Co prawda przesyłkę w paczkomacie nadasz nawet bez etykiety (czytaj o tym poniżej), ale jeśli nie wysyłasz w aplikacji to łatwiej będzie nakleić na paczkę standardowy list przewozowy.

Sprawdź ofertę na kangurki, czyli przylgi kurierskie

Jak nadać paczkę w paczkomacie?

Jeśli masz aplikację InPost, na ekranie wybierz opcję “Nadaję” i postępuj zgodnie z kolejnymi wskazówkami.
Zaznacz typ nadania. Do wyboru masz “Paczkomat – Paczkomat” i “Paczkomat – Dom”. Zaznacz wybraną opcję i przejdź do wyboru rozmiaru przesyłki. Zaznacz właściwy gabaryt. Wypełnij dane nadawcy i odbiorcy. Wybierz z mapy paczkomat odbioru. Opłać usługę. Otrzymasz kod nadania w wersji cyfrowej i QR. Teraz udaj się do Twojego ulubionego paczkomatu i zeskanuj kod QR lub wprowadź na panelu kod cyfrowy. Gotowe!

Jeśli jesteś zwolennikiem tradycji albo prowadzisz sklep internetowy, to pewnie wolisz drukowane listy przewozowe. Wydrukuj list, naklej go na opakowanie wysyłkowe (pamiętaj o kangurku!) i udaj się do paczkomatu. Kilka kliknięć na panelu maszyny, skan kodu listu i otwiera się skrytka. Pamiętaj, żeby ją zamknąć, gdy załadujesz do niej paczkę.

Opublikowano

Opakowania Poczta Polska – jakie pudełka do przesyłki?

poczta polska pudełka

Jakie wymiary kartonów akceptuje Poczta Polska? Pudełka fasonowe czy klapowe? Sprawdź i zamów opakowania kartonowe na przesyłki paczkowe.

Jakie kartony i pudełka dla Poczty Polskiej?

Mimo rozwoju sieci usług kurierskich, Poczta pozostaje jednym z głównych spedytorów paczek. W zasadzie każdy wie, gdzie jest najbliższy punkt pocztowy, dlatego wysyłka paczki pocztą jest łatwa i naturalna. Nowe usługi kurierskie, jak na przykład Pocztex, umacniają pozycję państwowego giganta na konkurencyjnym rynku usług przewozowych. Dlatego warto wiedzieć, jakie wymiary pudełek akceptuje Poczta i gdzie można je kupić.

 • Minimalne wymiary przesyłki: 9 x 14 cm. Tyle potrzeba, aby na Twojej paczce zmieściła się naklejka adresowa.
 • Maksymalne wymiary kartonu dla Poczty Polskiej: długość + obwód przesyłki (2x szerokość + 2x wysokość) – nie więcej, niż 300 cm.

W urzędach pocztowych są przyjmowane wyłącznie pudełka kartonowe o regularnym kształcie prostopadłościanu.

Opakowania kartonowe muszą być w dobrym stanie, to znaczy czyste, suche i bez uszkodzeń – dlatego warto kupić nowy karton.

Poczta Polska opakowania S M L XL

Mniej więcej 10 lat temu Poczta wprowadziła usługe paczki gabarytowej i przesyłek biznesowych. Cena paczki zależała od gabarytu, jeśli waga przesyłki nie przekraczała 20 kg. Usługa nie jest już dostępna, ale jeszcze teraz często w Urzędach Pocztowych można kupić kartony wysyłkowe w rozmiarach S M L XL. Co prawda przewoźnik zrezygnował już z usługi paczki gabarytowej, jednak taki podział kartonów wysyłkowych ułatwia wybranie optymalnych rozmiarów. Tak czy inaczej, nie ma sensu wozić powietrza i wypełniać puste przestrzenie, skoro można kupić pudełka dopasowane wielkością. Jeśli szukasz takich właśnie pudełek, znajdziesz je w naszym sklepie:

Przykładowe pudełka klapowe XL

Karton klapowy Poczta Polska gabaryt L

Kartony do wysyłki wielkość M

Opakowania rozmiar S i XS

Nasz sklep oferuje także pudełka fasonowe w dużym wyborze rozmiarów.

Zamów online pudełka i inne akcesoria do pakowania. Szybka wysyłka kurierska z magazynu centralnego.

Opublikowano

Pakowanie prezentów. Nie tylko na Święta

pakowanie prezentów świątecznych

Jak usprawnić pakowanie prezentów?

Pakowanie prezentów czasami potrafi spędzać sen z powiek. Szczególnie, gdy prezentów do zapakowania jest sporo, na przykład przed Gwiazdką. Jeśli chcesz zapakować prezenty estetycznie i do tego bezpiecznie, dowiedz się jak to zrobić szybko i bezproblemowo.

Pakowanie prezentów dla dzieci

Ciekawe, kto z nas przykładał wagę do estetyki opakowania bardziej, niż do zawartości? Prawdopodobnie zdania na ten temat są podzielone. Eststyczne opakowanie prezentów dla dzieci naszym zdaniem jest ważne. Starannie zapakowany prezent kształtuje wrażenia młodego człowieka. Dlatego warto poświęcić chwilę i przyłożyć się do zapakowania prezentu dla dziecka, nawet jeśli opakowanie za chwilę będzie w strzępach. Kolorowy papier będzie pewnie lepszy, niż szare pudełko.

Jak dobrze zapakować prezent gwiazdkowy?

Znasz to? Środek nocy, jutro Wigilia, a ty w lekkiej panice pakujesz prezenty, starając się robić to cicho, żeby tylko dzieci się nie obudziły… Pakowanie prezentów świątecznych to wyzwanie. Jeśli rodzinna tradycja głosi, że musisz obdarować wszystkich, to zadanie jest trudne. Jak sobie ułatwić życie? Najlepiej wykorzystać eleganckie pudełka prezentowe i wypełniacze.

Wybierz właściwy rozmiar pudełka na prezent.

Na szczęście masz do wyboru różne rozmiary pudełek na prezenty. Sprawdź najpierw, jakie wymiary ma prezent do zapakowania. Jeśli chcesz lepiej zabezpieczyć zawartość pudełka, dodaj kilka centymetrów na wypełniacz.

Sprawdź dostępne rozmiary pudełek prezentowych

Zastosuj dekoracyjny wypełniacz do prezentu

Nie ma nic gorszego, jeśli obdarowana osoba otrzyma uszkodzony prezent. Dlatego zadbaj o odpowiedni wypełniacz. Do pakowania prezentów polecamy wypełniacze papierowe. To materiał estetyczny i przyjazny środowisku.

Wypełniacz pełni nie tylko rolę dodatkowego zabezpieczenia prezentu. To także atrakcyjna, ekologiczna dekoracja.

Możesz wybierać spośród różnych kolorów wypełniaczy papierowych.

Jeśli szukasz bardziej wyrafinowanego wypełniacza, rozwiązaniem może być bibuła do pakowania Silk Paper. To w 100% biodegradowalny produkt, dostępny w kilku kolorach.

Pudełka prezentowe na wino

Wino może być dobrym pomysłem na prezent, nie tylko na Święta. Każda butelka zyskuje na prestiżu, jeśli jest zapakowana w specjalnie zaprojektowane pudełko na wino. Dobrze, jeśli jest to pudełko na wino z okienkiem, wtedy można wyeksponować etykietę wina.

Pamiętaj, że kartonowe, prezentowe pudełko na wino nie nadaje się do wysyłki wina kurierem. Jeśli chcesz wysłać wino kurierem, najlepsze będą specjalne drewniane skrzyneczki.

Pakowanie prezentów do pudełek ozdobnych

Jeśli chcesz dodać splendoru prezentom, polecamy pudełko prezentowe ozdobne. Nie zapomnij o wypełniaczu z bibuły!

pudełko prezentowe ozdobne
Tekturowe pudełko prezentowe ozdobne, odkryta fala, z wyciętym wzorem śnieżynki

Pakowanie prezentów w sklepie

To nowa usługa, popularna szczególnie w okresie przedświątecznym. Jeśli naprawdę nie chcesz lub nie możesz samodzielnie zapakować prezentu możesz skorzystać z usług takiego punktu. Oby tylko nie skończyło się tak:

Opublikowano

Jak zapakować ubrania do wysyłki kurierem?

jak zapakować ubrania do wysyłki

Sprzedajesz używane ubrania w Internecie lub planujesz wysłać paczkę z ubraniami? Sprawdź, jak zapakować ubrania, żeby bezpiecznie wysłać paczkę kurierem lub nadać w paczkomacie. Trzy minuty czytania mogą ci oszczędzić stresu i nerwów.

W co zapakować ubrania do wysyłki?

To zależy od wielkości wysyłanej garderoby. Najcześciej najlepszym wyborem będzie pudełko kartonowe. Jednak jeśli wysyłasz coś niewielkiego, jak t-shirt, bluzka, czapka lub podobe, wystarczą zwykłe koperty bąbelkowe. Sprawdź dostępne rozmiary kopert bąbelowych

Jak zapakować ubrania i wysyłać bezpiecznie?

Wysyłka ubrań kurierem lub paczkomatem jest łatwa i bezpieczna pod warunkiem, że zadbasz o solidne przygotowanie paczki do wysyłki. Najważniejszy jest prawidłowy dobór opakowania. Firmy kurierskie preferują prostopadłościenne kartony.

Dostosuj wielkość opakowania do twojej przesyłki.

Jeśli wybierzesz za duży karton, to będzie trzeba użyć dużo wypełniacza, żeby zabezpieczyć ubrania przed przemieszczaniem się w trakcie transportu. Z kolei, jeśli użyjesz zbyt małego opakowania, ubrania dotrą do adresata pogniecione, co pewnie mu się nie spodoba. Żeby prawidłowo określić wielkość potrzebnego pudełka:

 • złóż ubrania do wysyłki w “kostkę”
 • jesli wysyłasz większą ilość, złóż na symetryczny stosik
 • zmierz lub oszacuj z niewielkim zapasem, jakie powinny być optymalne wymiary pudełka klapowego
 • wybierz odpowiedni wymiar z oferty dostępnych pudełek klapowych

Użyj wypełniacza

Wypełniacz zabezpiecza zawartość przesyłki przed przemieszczaniem się w paczce podczas dostawy. Jest wiele rodzajów wypełniaczy, przystosowanych do różnych produktów. Jeśli wysyłasz ubrania, dobrym wyborem może być zastosowanie wypełniaczy ozdobnych. W ostateczności możesz użyć starych gazet.

Dokładnie zaklej przesyłkę

Jeśli ubrania są już w kartonie, czas zakleić paczkę taśmą samoprzylepną dobrej jakości. Takie taśmy znajdziesz tu. Twoja paczka będzie kilka razy przeładowywana, dlatego dobrze trzymająca taśma jest koniecznością. Odradzamy stosowanie taśmy papierowej.

Jak wysłać paczkę z ubraniami kurierem?

Wiesz już, jak zapakować ubrania do wysyłki. Czas na wybór firmy kurierskiej. Oferta jest bardzo szeroka, polecamy wybór brokera, możesz wtedy łatwo porównać oferty firm kurierskich i wybrać najlepszą dla ciebie.

Czy wiesz, że możesz nadać przesyłkę w paczkomacie? To tak samo proste, jak odbiór przesyłki, a nie trzeba czekać na przyjazd kuriera. Paczkomaty InPost są łatwo dostępne i popularne. Na pewno wiesz, gdzie jest najbliższy paczkomat. Jeśli chcesz spakować ubranie do wysyłki paczkomatem, pamiętaj o ograniczeniach wymiarowych skrytek. W naszym sklepie znajdziesz kartony przystosowane do wymiarów skrytek. Sprawdź szczegóły w dedykowanym wpisie.

Dobrą opcją może być też skorzystanie z punktów nadania. Sprawdź na interaktywnej mapie, gdzie są takie punkty w Twojej okolicy.

To może Cie zainteresować