Opublikowano

Zabezpieczenie paczek w transporcie

zabezpieczenie paczek w transporcie

Zabezpieczenie paczek w transporcie jest jednym z najważniejszych elementów budowania reputacji sklepu internetowego a w efekcie satysfakcji klienta. To gwarancja, że Twoje przesyłki dotrą do adresatów bezpiecznie i w nienaruszonym stanie. Oto lista kontrolna, która pomoże Ci wybrać najlepsze materiały pakowe do wysyłki paczek.

1. Wybierz odpowiednie opakowanie

Wybór odpowiedniego opakowania to pierwszy i najważniejszy krok w zapewnieniu bezpieczeństwa Twojej przesyłki. Liczy się zarówno jakość użytego kartonu jak i wielkość opakowania. Dopasuj wymiary kartonu do rozmiarów wysyłanego przedmiotu. Jeśli transport wymaga zastosowania wypełniacza upewnij się, że jest wystarczająco miejsca na wypełniacz. Kartony klapowe, wykonane z wielowarstwowej tektury, są zazwyczaj najlepszym wyborem dla większości przedmiotów. Do transportu ciężkich przedmiotów użyj wzmocnionych kartonów z pięciowarstwowej tektury. Pudełko klapowe 500x400x300mm to jeden z bestsellerów w tej kategorii.

Jeśli wysyłasz towary na palecie, sprawdź, jak wybierać kartony paletowe.

Specjalnością hurtowni Apakowanie są pudełka fasonowe, w tym specjalnie zaprojektowane dla e-commerce pudełka z paskiem klejowym.

Polecamy też ekologiczne i eleganckie pudełka prezentowe, szczególnie popularne w okresie przedświątecznym.

2. Użyj folii bąbelkowej

Jeśli mowa o wypełniaczu, to od lat najpopularniejsza jest folia bąbelkowa. Jest tania, uniwersalna, skutecznie zapewnia ochronę delikatnych przedmiotów. Do tego aplikacja folii bąbelkowej jest łatwa. Idealnie dopasujesz tego typu wypełniacz nawet do przedmiotów o nieregularnych kształtach. Dobrze jest mieć pod ręką folię bąbelkową o różnych rozmiarach bąbla i szerokości rolki. Sprawdź asortyment dostępny na Apakowanie.pl

3. Zastosuj specjalistyczne wypełniacze

Folia bąbelkowa, choć tania i uniwersalna, nie zawsze będzie najlepszym wyborem. Wypełniacze takie jak maty i poduszki powietrzne AirPouch sprawdzą się lepiej przy pakowaniu wartościowych przedmiotów. Jeśli ważne są dla Ciebie kwestie ekologii, wybierz wypełniacz typu skropak. To biodegradowalny wypełniacz, który jest bardzo uniwersalny, odporny na odkształcenia i temperaturę.

4. Używaj taśm pakowych dobrej jakości

Jesteś zwolennikiem tradycji i używasz akrylowej taśmy pakowej? A może wolisz ekologiczne taśmy papierowe? Bez względu na Twoje preferencje, najważniejsza jest jakość warstwy klejącej. Dobrze trzymająca taśma prawidłowo zabezpieczy Twoją przesyłkę. Wybierz taśmy papierowe Kraft lub taśmy akrylowe Hot Melt. Więcej informacji znajdziesz w kategorii Taśmy.

Nie wiesz, na jakie taśmy się zdecydować? Podpowiadamy, jak wybrać taśmy pakowe dla e-commerce.

5. Dokładne zabezpieczenie krawędzi i rogów

Krawędzie i rogi pudełka są najbardziej narażone na uszkodzenia. Szczególnie, jeśli wysyłasz kartony na palecie. Zabezpieczenie paczek w transporcie paletowym wymaga zastosowania kątowników tekturowych i zabezpiecz enia taśmą, aby zwiększyć ochronę.

6. Oznakowanie paczek

Paczki kurierskie są sortowane automatycznie. Skaner “szuka” kodu paskowego na liście przewozowym. Stosuj kangurki kurierskie, by zabezpieczyć list przewozowy przed uszkodzeniem. Jeśli Twoja paczka zawiera przedmioty kruche i delikatne, to oprócz właściwego wypełnienia wewnątrz kartonu, zastosuj odpowiednie naklejki ostrzegawcze. Wiadomo, że sama naklejka nie zabezpieczy przesyłki, jednak lepiej żeby była.

7. Używanie folii stretch

Folia stretch jest idealna do zabezpieczenia większych przedmiotów i palet. Tego typu zabezpieczenie paczek w transporcie chroni przed przesunięciem, wilgocią i zabrudzeniem. Uważaj ze stosowaniem folii stretch dla pojedynczych paczek kurierskich – sprawdź dokładnie w regulaminie, czy kurier zezwala na folię stretch.

Pamiętaj, że odpowiednie zabezpieczenie paczek to inwestycja w satysfakcję Twoich klientów i renomę Twojej firmy. Stosuj te metody, a zminimalizujesz ryzyko uszkodzeń w transporcie.

Wszystkie wyżej wymienione produkty zamówisz w hurtowni Apakowanie.pl w super cenach i z szybką dostawą kurierem!