Opublikowano

Orlen Paczka – jakie kartony do paczkomatów?

orlen paczka

Jeśli szukasz wygodnego, szybkiego i taniego sposobu na nadawanie przesyłek, to usługa Orlen Paczka jest dobrym wyborem. To sieć ponad 6 tysięcy punktów i automatów paczkowych na stacjach benzynowych Orlen, kioskach RUCH i sklepach. Do końca 2022 roku koncern planuje uruchomić 2 tysiące paczkomatów Orlen Paczka. Jak z nich korzystać i jakie kartony pasują do paczkomatów Orlen – tego dowiesz się czytając ten wpis.

Jakie paczki wyślesz do paczkomatów Orlen?

Paczkomaty Orlenu akceptują trzy gabaryty przesyłek. W każdym przypadku maksymalna waga to 25 kg brutto (z opakowaniem)

  • S:  80x380x600 mm,
  • M: 190x380x600 mm,
  • L: 410x380x600 mm,

Kup kartony do Orlen Paczki na Apakowanie.pl

W internetowej hurtowni Apakowanie.pl zamówisz popularne kartony klapowe i wygodne pudełka fasonowe. Do paczkomatów Orlen najlepiej będą pasowały te pudełka:

Sprawdź też ofertę na pudełka ecommerce z paskiem klejącym – większość pasuje idealnie do automatów Orlen Paczka.

Jak nadać Orlen Paczkę?

Jeśli sprzedajesz w Internecie, to dobrą praktyką jest dać klientowi możliwość wyboru metody odbioru przesyłki. Paczkomaty Orlen są popularne a poza tym są stosunkowo tanie, dlatego warto je dodać do listy. Jak to zrobić? Są dwie drogi. Pierwsza, to rejestracja konta biznesowego na stronie internetowej operatora. Druga, to wybór platformy logistycznej, jak na przykład apaczka.pl która integruje usługi wielu kurierów.

Wybór należy do Ciebie. W obu przypadkach proces wysyłki jest prosty i składa się z trzech etapów:

1. Zarejestruj się, aby utworzyć konto.

2. Wybierz paczkomat Orlen Paczka.

3. Opłać zamówienie i nadaj paczkę.

Jakie funkcje ma aplikacja Orlen Paczka?

Aplikacja mobilna Orlen Paczka oferuje śledzenie przesyłki i lokalizację punktów odbioru i paczkomatów w całej Polsce. Podobnie jak w popularnej aplikacji InPost, w aplikacji można zdalnie otwierać skrytkę paczkomatu.

Co ciekawe, z poziomu aplikacji mobilnej jest możliwość przedłużenia, ale tylko o jeden dzień, czasu na odbiór paczki ze skrytki paczkomatu.

Orlen Paczka – co to za usługa?

Po przejęciu sieci RUCH PKN Orlen stał się także właścicielem usługi kurierskiej “Paczka w Ruchu” W ten sposób koncern paliwowy dołączył do swojego portfolio szybką i wygodną usługę dostawy i odbioru paczek. Wykorzystując popularność stacji Orlen dostrzegł rosnące znaczenie automatów paczkowych, które dają też możliwość nadania przesyłki.

Czas dostawy do punktu nadania i odbioru przesyłek lub do paczkomatu to 1-2 dni robocze i nie odbiega od standardu.

Orlen Paczka to szybka i wygodna usługa, popularna wśród klientów e-commerce. Jeśli działasz na tym rynku, to warto mieć taką opcję dostawy w sklepie internetowym. A kartony i inne akcesoria do pakowania w najlepszych cenach znajdziesz na Apakowanie.pl!