Opublikowano

Jaki karton do paczkomatu?

karton do paczkomatu

Chcesz wysłać przesyłkę paczkomatem? Potrzebujesz kartonu? U nas znajdziesz kartony klapowe i fasonowe, które pasują do skrytek automatów InPostu. Maszyny InPost akceptują trzy rozmiary kartonów. Sprawdź, jaki rodzaj kartonu najlepiej pasuje do spakowania Twojej przesyłki.

Karton do paczkomatu: gabaryty A, B, C

Nie każdy wie, ż wysyłka paczkomatem jest tak samo prosta i intuicyjna, jak odbiór. Skoro czytasz ten tekst, to pewnie należysz do grupy wtajemniczonych. Teraz czas na dobranie prawidłowego wymiaru kartonu do wysyłki.

Do skrytek InPostu możesz zapakować trzy rodzaje gabarytów:

  • A – maksymalnie 80 X 380 X 640 mm;
  • B – maksymalnie 190 X 380 X 640 mm;
  • C – wymiary maksymalne 410 X 380 X 640 mm
karton do paczkomatu

Bez względu na wymiar pudełka maksymalna waga całkowita przesyłki nie może przekroczyć 25 kg.

WAŻNE: Każda paczka jest mierzona i ważona w magazynach InPost. Jeśli nie będziesz przestrzegać wymogów regulaminu i przekroczysz maksymalne wymiary lub wagę przesyłki, InPost naliczy Ci dopłatę.

Jakie pudełka do paczkomatów kupisz w sklepie Apakowanie.pl?

Oczywiście wszystkie z wymienionych powyżej. Kliknij poniżej i przejdź do oferty:

Kartony do paczkomatów InPost

Kartony do Orlen Paczki

Nie musisz się ograniczać wyłącznie do pudełek o wymiarach dostosowanych do skrytek. Zwróć uwagę, że dwa wymiary maksymalne pokrywają się we wszystkich wariantach. To wymiary podstawy pudełka – maksymalnie 38 na 64 centymetry.

Dlatego przejrzyj ofertę bardzo wygodnych pudełek fasonowych. To specjalny rodzaj kartonów, których nie trzeba kleić taśmą, jak zwykłe pudełka klapowe. Mamy też pudełka fasonowe z paskiem klejącym, który ułatwia pakowanie i przyspiesza przygotowanie paczek do wysyłki. To szczególnie ważne w sklepach internetowych, które przetwarzają dużo zamówień.

Sprawdź ofertę na pudełka fasonowe

Skoro masz już kartony wysyłkowe, zadbaj o bezpieczny transport Twojej przesyłki. Nie zapomnij o wypełniaczu, który ochroni zawartość paczki przed uszkodzeniem.

Do wyboru masz:

  • wypełniacze ozdobne
  • poduszki powietrzne AirPouch
  • pianki Skropak

Coś jeszcze potrzebne? Może kangurki? Co prawda przesyłkę w paczkomacie nadasz nawet bez etykiety (czytaj o tym poniżej), ale jeśli nie wysyłasz w aplikacji to łatwiej będzie nakleić na paczkę standardowy list przewozowy.

Sprawdź ofertę na kangurki, czyli przylgi kurierskie

Jak nadać paczkę w paczkomacie?

Jeśli masz aplikację InPost, na ekranie wybierz opcję “Nadaję” i postępuj zgodnie z kolejnymi wskazówkami.
Zaznacz typ nadania. Do wyboru masz “Paczkomat – Paczkomat” i “Paczkomat – Dom”. Zaznacz wybraną opcję i przejdź do wyboru rozmiaru przesyłki. Zaznacz właściwy gabaryt. Wypełnij dane nadawcy i odbiorcy. Wybierz z mapy paczkomat odbioru. Opłać usługę. Otrzymasz kod nadania w wersji cyfrowej i QR. Teraz udaj się do Twojego ulubionego paczkomatu i zeskanuj kod QR lub wprowadź na panelu kod cyfrowy. Gotowe!

Jeśli jesteś zwolennikiem tradycji albo prowadzisz sklep internetowy, to pewnie wolisz drukowane listy przewozowe. Wydrukuj list, naklej go na opakowanie wysyłkowe (pamiętaj o kangurku!) i udaj się do paczkomatu. Kilka kliknięć na panelu maszyny, skan kodu listu i otwiera się skrytka. Pamiętaj, żeby ją zamknąć, gdy załadujesz do niej paczkę.