Opublikowano

5 produktów, które potrzebujesz, by zabezpieczyć towar na palecie

towar na palecie

Transport towaru na palecie to popularny sposób wysyłki różnych towarów. Nie tylko takich o dużych gabarytach, ale też ładunków drobnicowych.

Towar przewożony na palecie obowiązkowo musi być prawidłowo zabezpieczony, aby nie mógł przesuwać się podczas transportu i przeładunku. Ważna jest też stabilność. Oto 5 materiałow pakowych, które potrzebujesz, aby zabezpieczyć ładunek na palecie

Folia stretch

Folia stretch jest jednym z najważniejszych materiałów pakowych do zabezpieczania palety. Jest to elastyczna, przezroczysta lub jednobarwna folia, którą można owijać wokół całego ładunku na palecie. Folia stretch doskonale trzyma razem elementy na palecie, zapobiegając ich rozsypywaniu się podczas transportu.

Dodatkowo, czarna lub niebieska folia stretch dokładnie maskuje towar przewożony na palecie, zabezpieczając także przed wpływem światła.

Jesli chcesz szybko i porzadnie owinąć ładunek folią stretch, to znakomicie tę czynność ułatwia metalowy dyspenser.

Folia bąbelkowa 150cm z dużym bąblem

Taśmy mocujące i akcesoria do taśm

Taśmy mocujące, zwane również taśmami do palet, są używane do łączenia poszczególnych elementów na palecie. Są to mocne i wytrzymałe taśmy, które pozwala ustabilizować i zabezpieczyć towar na palecie.

W zależności od rodzaju ładunku stosuje się taśmy o róznej szerokości, wykonane z mocnego, plecionego polipropylenu (PP).

Do zakładania taśmy PP stosuje sie specjalne aplikatory. Najkorzystniej jest zamówić zestaw PP 12mm, składający się z paskowacza XL/13, kompletu zapinek blaszanych 13mm (3000szt.) i bębna białej taśmy PP 12mm, o długości 2500 metrów.

Przy nakładaniu taśmy mocującej niezbędne sa dodatkowe akcesoria, takie jak:

Folia bąbelkowa

Folia bąbelkowa jest doskonałym materiałem pakowym,  używanym aby skutecznie zabezpieczyć towar na palecie. Szczególnie, jeśli transportujesz przedmioty o nieregularnych kształtach, takie jak meble, części samochodowe, sprzęt AGD. Jej sprężysta struktura amortyzuje wstrząsy i uderzenia, chroniąc towary przed uszkodzeniami podczas transportu.

Sprawdź szeroką ofertę folii bąbelkowej, dostępnej w super cenach!

Towar na palecie w kontenerze

Przesyłka paletowa może zawierać towary drobnicowe. Wtedy dobrym wyborem jest użycie dużego, zbiorczego kontenera paletowego, który pozwala zapewnić bezpieczny transport.

Kartony paletowe swoimi rozmiarami są dopasowane do europalety. W ten sposób można pakować, magazynować i przewozić drobnicę.

kontener paletowy
Kontener paletowy

Na koniec trzeba wspomnieć jeszcze o etykietach naklejanych na palety. 

Pozwalają na identyfikację towarów i zawierają ważne informacje, takie jak adres odbiorcy, nazwa towaru, numer referencyjny itp. Dodatkowo stosuje się inne oznaczenia, takie jak symbole ostrzegawcze, które są używane do wskazania na niebezpieczne lub delikatne ładunki.

Wszystkie wyżej wymienione materiały pakowe znajdziesz w internetowej hurtowni Apakowanie.  Sprawdź nasze konkurencyjne ceny i dołącz do rosnącego codziennie grona zadowolonych klientów!

Zapewniamy szybką dostawę kurierem z magazynu centralnego pod Warszawą.

Kupuj na Apakowanie.pl a unikniesz uszkodzeń towaru w transporcie i  oraz podniesiesz jakości dostawy i zadowolenie klientów.