Opublikowano

Jak zapakować ubrania do wysyłki kurierem?

jak zapakować ubrania do wysyłki

Sprzedajesz używane ubrania w Internecie lub planujesz wysłać paczkę z ubraniami? Sprawdź, jak zapakować ubrania, żeby bezpiecznie wysłać paczkę kurierem lub nadać w paczkomacie. Trzy minuty czytania mogą ci oszczędzić stresu i nerwów.

W co zapakować ubrania do wysyłki?

To zależy od wielkości wysyłanej garderoby. Najcześciej najlepszym wyborem będzie pudełko kartonowe. Jednak jeśli wysyłasz coś niewielkiego, jak t-shirt, bluzka, czapka lub podobe, wystarczą zwykłe koperty bąbelkowe. Sprawdź dostępne rozmiary kopert bąbelowych

Jak zapakować ubrania i wysyłać bezpiecznie?

Wysyłka ubrań kurierem lub paczkomatem jest łatwa i bezpieczna pod warunkiem, że zadbasz o solidne przygotowanie paczki do wysyłki. Najważniejszy jest prawidłowy dobór opakowania. Firmy kurierskie preferują prostopadłościenne kartony.

Dostosuj wielkość opakowania do twojej przesyłki.

Jeśli wybierzesz za duży karton, to będzie trzeba użyć dużo wypełniacza, żeby zabezpieczyć ubrania przed przemieszczaniem się w trakcie transportu. Z kolei, jeśli użyjesz zbyt małego opakowania, ubrania dotrą do adresata pogniecione, co pewnie mu się nie spodoba. Żeby prawidłowo określić wielkość potrzebnego pudełka:

  • złóż ubrania do wysyłki w “kostkę”
  • jesli wysyłasz większą ilość, złóż na symetryczny stosik
  • zmierz lub oszacuj z niewielkim zapasem, jakie powinny być optymalne wymiary pudełka klapowego
  • wybierz odpowiedni wymiar z oferty dostępnych pudełek klapowych

Użyj wypełniacza

Wypełniacz zabezpiecza zawartość przesyłki przed przemieszczaniem się w paczce podczas dostawy. Jest wiele rodzajów wypełniaczy, przystosowanych do różnych produktów. Jeśli wysyłasz ubrania, dobrym wyborem może być zastosowanie wypełniaczy ozdobnych. W ostateczności możesz użyć starych gazet.

Dokładnie zaklej przesyłkę

Jeśli ubrania są już w kartonie, czas zakleić paczkę taśmą samoprzylepną dobrej jakości. Takie taśmy znajdziesz tu. Twoja paczka będzie kilka razy przeładowywana, dlatego dobrze trzymająca taśma jest koniecznością. Odradzamy stosowanie taśmy papierowej.

Jak wysłać paczkę z ubraniami kurierem?

Wiesz już, jak zapakować ubrania do wysyłki. Czas na wybór firmy kurierskiej. Oferta jest bardzo szeroka, polecamy wybór brokera, możesz wtedy łatwo porównać oferty firm kurierskich i wybrać najlepszą dla ciebie.

Czy wiesz, że możesz nadać przesyłkę w paczkomacie? To tak samo proste, jak odbiór przesyłki, a nie trzeba czekać na przyjazd kuriera. Paczkomaty InPost są łatwo dostępne i popularne. Na pewno wiesz, gdzie jest najbliższy paczkomat. Jeśli chcesz spakować ubranie do wysyłki paczkomatem, pamiętaj o ograniczeniach wymiarowych skrytek. W naszym sklepie znajdziesz kartony przystosowane do wymiarów skrytek. Sprawdź szczegóły w dedykowanym wpisie.

Dobrą opcją może być też skorzystanie z punktów nadania. Sprawdź na interaktywnej mapie, gdzie są takie punkty w Twojej okolicy.

To może Cie zainteresować