Gdy chcesz bezpiecznie wysłać wino kurierem, to podstawą sukcesu jest dobre opakowanie. Sprawdź, jak prawidłowo przygotować i wysłać wino w paczce kurierskiej. Czytaj do końca, a dowiesz się, jak przygotować akcję wysyłkową.
Czy firmy kurierskie pozwalają na wysyłkę wina?
Standardowo w regulaminach większości przewoźników wysyłka alkoholu kurierem nie jest dozwolona. Wino z rozbitej butelki może uszkodzić inne przesyłki. Wtedy odpowiedzialność ponosi nadawca paczki, która spowodowała zniszczenia.
Co zrobić, jeśli wysyłasz wino kurierem okazjonalnie, na przykład wysyłając prezenty świąteczne? Jest na to sposób, przede wszystkim postaw na mocne i bezpieczne opakowanie.
Jak zapakować wino do wysyłki kurierem?
Jeśli decydujesz się na wysyłkę wina kurierem, to prawidłowe opakowanie jest kluczem do sukcesu. Szkło nie lubi wstrząsów i uderzeń, na jakie jest narażona paczka kurierska. Gdy wino jest prezentem, to pewnie nie należy do najtańszych. Dlatego nie oszczędzaj na solidnym i wytrzymałym opakowaniu. Jeśli adresat Twojej przesyłki dostanie rozbitą butelkę, to z pewnością nie będzie zadowolony z prezentu. Oto nasze rady, jak pakować i przygotować wino do transportu kurierem.
Drewniana skrzyneczka na wino
Specjalna, wykonana ze sklejki skrzyneczka na wino z wysuwanym wieczkiem, zwykle wyłożona wewnątrz drewnianymi wiórkami to absolutnie najlepsze opakowanie transportowe na wino. Nie jest tanie, ale bardzo efektowne. Jeśli chcesz, możesz zamówić laserowe oznaczenie skrzyneczek na wino logotypem Twojej firmy. Tak zapakowane wino jest w zasadzie zabezpieczone perfekcyjne. Upewnij się, że wypełniacz w skrzyneczce dobrze trzyma butelkę i uniemożliwia przemieszczanie się jej podczas transportu.
Teraz zapakuj drewnianą skrzyneczkę z winem do pudła wysyłkowego. Nie zapomnij o dokładnym wyłożeniu wnętrza wypełniaczem. Użyj popularnej folii bąbelkowej lub poduszek powietrznych. Możesz też zastosować wypełniacz papierowy.
Ważne jest dopasowanie pudełka do wymiarów skrzyneczki, Zawsze pamiętaj, żeby zostało miejsce na wypełniacz. Zaklej paczkę mocną taśmą pakową i możesz zamawiać kuriera.
Standardowy karton wysyłkowy lub pudełko fasonowe
Jeśli decydujesz się na wysyłkę wina w standardowym pudełku kartonowym, to nie żałuj folii bąbelkowej. Najlepiej wybierz taką z dużymi bąblami. Owiń dokładnie i szczelnie butelkę w taki sposób, by bąbelki maksymalnie amortyzowały wstrząsy i uderzenia. Użyj taśmy klejącej, by folia mocno przylegała do wina i nie przesuwała się. Dobierz solidny karton z grubej tektury wielowarstwowej. Jeśli chcesz jeszcze lepszego zabezpieczenia, to zastosuj rozwiązanie “box in the box”. Gdy wybierzesz takie rozwiązanie, to też zastosuj wypełniacz między ściankami pudła wewnętrznego i zewnętrznego.
Jak pisaliśmy powyżej, regulaminy większości kurierów nie pozwalają na wysyłkę napojów alkoholowych. Jeśli chcesz uniknąć cofnięcia przesyłki podczas sortowania, sugerujemy wpisać na liście przewozowym w sekcji zawartość przesyłki „prezent” lub inny termin, bez dodawania słowa „wino”.
Gdy solidnie zabezpieczysz paczkę, to nic złego nie powinno się zdarzyć w transporcie. Jeśli chcesz, możesz umieścić na opakowaniu transportowym napis lub naklejkę “Fragile” lub “uwaga szkło“. Pamiętaj, że sama naklejka nie wystarczy, jeśli chcesz lepszej ochrony to wykup taką usługę u przewoźnika.
Pudełka wysyłkowe na 6 lub 12 butelek wina
W ofercie sklepu Apakowanie znajdziesz specjalistyczne pudełka na wino. Są wyposażone w wysokie przegrody, które zabezpieczają każdą butelkę przed uszkodzeniem w transporcie. Wielowarstwowy karton i wzmocnione dno dają pewną i skuteczną ochronę.
Jak zorganizować akcję wysyłkową?
Jeśli planujesz wysłać kurierem większą ilość paczek, to dobrym pomysłem jest skorzystanie z importu zamówień z pliku .xls Taka funkcjonalność jest dostępna dla zarejestrowanych użytkowników platformy logistycznej Apaczka.
Kliknij: akcje wysyłkowe, by poznać szczegóły.
Powiązane wpisy: