Opublikowano

Opakowania Poczta Polska – jakie pudełka do wysyłki?

poczta polska pudełka

Jakie wymiary kartonów akceptuje Poczta Polska? Pudełka fasonowe czy klapowe? Sprawdź i zamów opakowania kartonowe na przesyłki paczkowe.

Jakie kartony i pudełka dla Poczty Polskiej?

Mimo rozwoju sieci usług kurierskich, Poczta pozostaje jednym z głównych spedytorów paczek. W zasadzie każdy wie, gdzie jest najbliższy punkt pocztowy, dlatego wysyłka paczki pocztą jest łatwa i naturalna. Nowe usługi kurierskie, jak na przykład Pocztex, umacniają pozycję państwowego giganta na konkurencyjnym rynku usług przewozowych. Dlatego warto wiedzieć, jakie wymiary pudełek akceptuje Poczta i gdzie można je kupić.

  • Minimalne wymiary przesyłki: 9 x 14 cm. Tyle potrzeba, aby na Twojej paczce zmieściła się naklejka adresowa.
  • Maksymalne wymiary kartonu dla Poczty Polskiej: długość + obwód przesyłki (2x szerokość + 2x wysokość) – nie więcej, niż 300 cm.

W urzędach pocztowych są przyjmowane wyłącznie pudełka kartonowe o regularnym kształcie prostopadłościanu.

Opakowania kartonowe muszą być w dobrym stanie, to znaczy czyste, suche i bez uszkodzeń – dlatego warto kupić nowy karton.

Poczta Polska opakowania S M L XL

Mniej więcej 10 lat temu Poczta wprowadziła usługe paczki gabarytowej i przesyłek biznesowych. Cena paczki zależała od gabarytu, jeśli waga przesyłki nie przekraczała 20 kg. Usługa nie jest już dostępna, ale jeszcze teraz często w Urzędach Pocztowych można kupić kartony wysyłkowe w rozmiarach S M L XL. Co prawda przewoźnik zrezygnował już z usługi paczki gabarytowej, jednak taki podział kartonów wysyłkowych ułatwia wybranie optymalnych rozmiarów. Tak czy inaczej, nie ma sensu wozić powietrza i wypełniać puste przestrzenie, skoro można kupić pudełka dopasowane wielkością. Jeśli szukasz takich właśnie pudełek, znajdziesz je w naszym sklepie:

Przykładowe pudełka klapowe XL

Karton klapowy Poczta Polska gabaryt L

Kartony do wysyłki wielkość M

Opakowania rozmiar S i XS

Nasz sklep oferuje także pudełka fasonowe w dużym wyborze rozmiarów.

Zamów online pudełka i inne akcesoria do pakowania. Szybka wysyłka kurierska z magazynu centralnego.