Opublikowano

Jakie kartony do przeprowadzki?

kartony do przeprowadzki

Przeprowadzka to zawsze stres i ból głowy. Okazuje się, że z czasem nagromadziliśmy całkiem pokaźny dobytek i bezpieczne przewiezienie wszystkiego to wyzwanie. Właściwie dobrane kartony do przeprowadzki są sekretem sukcesu. Dowiedz się, jak prawidłowo dobrać pudła do przeprowadzki i jak dobrze zabezpieczyć przedmioty do transportu.

Które pudła i kartony do przeprowadzki są najlepsze?

Najważniejsze jest właściwe dostosowanie wielkości kartonu do przewożonego towaru. Pomożemy wybrać najlepsze kartony przeprowadzkowe do grup przedmiotów, które najczęściej przewozimy. W tym artykule pominiemy meble i duży sprzęt RTV-AGD. Skoncentrujemy się na przedmiotach, które możemy przewieźć sami. Najważniejsze kategorie to:

  • ubrania
  • książki
  • zastawa stołowa
  • mały sprzęt AGD

To oczywiście nie wszystkie kategorie, lecz jeśli chcesz bezpiecznie i wygodnie przewieźć swoje rzeczy do nowego miejsca, nasze wskazówki pomogą Ci dobrać karton przeprowadzkowy do dowolnych przedmiotów. Poświęć chwilę, i dowiedz się, jak dobrać odpowiednie pudełka i akcesoria. No to po kolei:

Jakie kartony przeprowadzkowe na ubrania?

Czy wiesz, że są specjalistyczne pudła do przewożenia ubrań na wieszakach? To fantastyczne rozwiązanie, jeśli masz w szafie dużo ubrań wiszących. Sukienki, bluzki, koszule prawdopodobnie pogniotą się, jeśli złożysz je “w kostkę”. A kto marzy o prasowaniu od razu po przeprowadzce? Nie zdejmując z wieszaka pakujesz ubrania do kartonu przeprowadzkowego na ubrania wiszące. Ma on specjalny drążek na wieszaki! To wyjątkowa wygoda i szybkość pakowana a potem rozpakowywania.

kartony przeprowadzkowe na ubrania
Pudło przeprowadzkowe z drążkiem na ubrania

Co więcej, taki karton pewnie przyda się później w nowym domu do zapakowania odzieży sezonowej lub rzadko używanej. Według nas take pudło przeprowadzkowe na ubrania to zdecydowany “must have”.

Mimo, że jest stosunkowo duże (wysokość 1,2 metra, podstawa 0,5×0,5m), to dzięki wyciętym uchwytom przeniesiesz je nawet samodzielnie, a dwie osoby zrobią to z łatwością.

Pudełka na inne ubrania

Inne ubrania zapakuj do zwykłych kartonów. Pamiętaj, żeby nie były zbyt duże i najlepiej wyposażone w wycięte uchwyty.

Może Cię skusić, że do dużego kartonu więcej zmieścisz. Jednak pamiętaj, że priorytetem przy przeprowadzce jest bezpieczeństwo i wygoda. Sugerujemy zaopatrzyć się w pudło z wyciętymi “uszami” Zbyt duży karton może być niewygodny do przenoszenia, szczególnie jeśli nie ma uchwytów.

Jeśli wolisz zwykłe pudła, to wystarczą tanie pudełka klapowe, pakowane po 10 sztuk. Przy zakupie zwróć uwagę na gramaturę kartonu, z którego wykonane są pudełka. Im więcej, tym lepiej. Pamiętaj, żeby zaopatrzyć się w taśmę pakową i zakleić karton. Na koniec opisz markerem zawartość kartonu. Możesz też ponumerować kartony i zrobić listę. Nie rezygnuj z opisu pudełek, bo po przeprowadzce łatwiej będzie Ci znaleźć potrzebne rzeczy.

Jak spakować książki i płyty do przeprowadzki?

Musimy to podkreślić – książki są ciężkie! Dlatego nie ulegaj pokusie, żeby pakować książki do dużych kartonów, bo akurat takie masz pod ręką. Duże pudło z książkami może ważyć nawet kilkadziesiąt kilogramów! Przy przenoszeniu takich ciężarów nie trudno o kontuzję. Sprawdź, jak ciężką paczkę z książkami możesz swobodnie przenosić i staraj się tak wybrać kartony, żeby nie były zbyt ciężkie. Posegreguj książki według rozmiarów i dobierz pudełka pasujące wymiarami. W hurtowni online Apakowanie.pl łatwo znajdziesz kartony według wymiarów. Wystarczy, że wybierzesz długość, wysokość lub szerokość z panelu po lewej stronie, a system wyświetli dostępne opcje.

Zawsze układaj książki płasko i wypełnij puste przestrzenie wypełniaczem.

Kolekcję winyli spakuj do specjalnie przystosowanych kartonów na płyty LP. Wymiary pudełka dostosowane są do wielkości płyty długogrającej. Płyty, podobnie jak książki, są stosunkowo ciężkie, dlatego lepiej pakować ich mniej, do większej ilości paczek.

Jak spakować zastawę stołową?

Gdy przygotowujesz się do transportu zastawy stołowej, to:

  • użyj papierowych lub tekturowych przekładek do talerzy i misek.
  • do przewożenia talerzy najlepsze będą kartony o podstawie w kształcie kwadratu.
  • pamiętaj, że zastawa stołowa też jest ciężka, więc nie przesadzaj z dużymi opakowaniami
  • kubki, szklanki i kieliszki pakuj pojedynczo, zawijając w folię bąbelkową

Pakując szkło i inne kruche lub delikatne przedmioty (kolekcje, hobby, zabawki) zawsze pamiętaj o zastosowaniu wypełniacza nie tylko w pustych przestrzeniach, ale także na dnie pudła i od góry. Doskonałe do tego są maty powietrzne

Jeśli zlecasz przeprowadzkę lub planujesz wysyłkę kurierem rozważ oznaczenie kartonów taśmą lub naklejkami “Ostrożnie szkło“. Pamiętaj, że sama naklejka to tylko informacja i nie zapewni bezpieczeństwa w transporcie.

Transport małego sprzętu RTV i AGD

Przygotowując mały sprzęt RTV i AGD do przeprowadzki w postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi powyżej, czyli dobrze zabezpiecz sprzęty folią bąbelkową. Alternatywą dla folii mogą być przekładki wykonane z tektury falistej.

Sprzedawane są w arkuszach lub w rolkach. To bardzo dobry wypełniacz i zabezpieczenie dla tych, którzy nie chcą stosować plastikowych mat powietrznych.

Skąd wziąć kartony do przeprowadzki?

Sklep internetowy z artykułami do pakowania da Ci największy wybór kartonów przeprowadzkowych nowych i dobrej jakości. Ceny nie są wysokie, dostawa jest szybka. Gdy kupisz za dużo, masz możliwość zwrotu niewykorzystanych kartonów (nowych i nieużywanych) w terminie do 14 dni licząc od dnia wydania produktów.

Pudła i kartony do przeprowadzki – czy można je mieć za darmo?

Niektóre firmy przeprowadzkowe dostarczają określoną ilość darmowych kartonów w ramach ceny przewozu. Jeśli korzystasz z usług takiej firmy, koniecznie zapytaj, czy dostaniesz darmowe kartony.

O używane kartony możesz zapytać w marketach budowlanych i hipermarketach. Ilość opakowań zbiorczych używanych w sieciówkach jest ogromna i możesz próbować je pozyskać. Nie zawsze jest to możliwe, bo takie firmy mają umowy z firmami utylizującymi, ale można spróbować. Miej na uwadze, że jakość używanych kartonów może być różna i żeby zaoszczędzić na pudełkach stracisz mnóstwo czasu na poszukiwania.

Więcej porad dotyczących bezpiecznego pakowania znajdziesz w artykule Zabezpieczenie paczek w transporcie.